Okulumuzun Uygulamaları

Telafi Eğitimi-Etüt çalışmaları

6. 7. Ve 8.sınıflarda, öğrencilerin bireysel düzeyde karşılaştıkları zorluklan ortadan kaldırmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak için etütler yapılmaktadır. Etütlerde, hem konu tekrarlarına hem de problem çözümlerine yer verilir.

 Ofis Çalışmaları

Tekli ve ikili gruplar halinde öğrencinin isteğine, öğretmenin tespitine ve ölçme değerlendirme sisteminin elde ettiği verilere bağlı olarak, verimi yüksek ofis çalışmaları ile öğrencilerimize gereken destek verilir.

 Proje Çalışmaları

 Fen ve teknoloji dersi ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği müfredat programında öne Çıkan ve okulumuzun özel önem verdiği konulardan birisi de proje çalışmalarıdır. Her yıl ülke genelinde yapılan proje ve yarışmaları gündeme alarak. Belirlenen program dâhilinde bu yarışmalara katılın makta bu sayede hem öğrencinin keşfetme yeteneği hem bilimsel olaylara merakı hem de araştırmaya yönelimi arttırılmaktadır. Bu sayede fen ve teknoloji dersi sevilmeyen-sıkıcı bir ders olmaktan çıkmaktadır.

 Laboratuar Çalışmaları

Okulumuz donanım yönünden oldukça gelişmiş laboratuarlara sahiptir. Her türlü deney malzemeleri, bilgisayar, sine vizyon, ders anlatım posterleri, model ve maketler ile tüm derslerimiz haftanın belirli saatlerinde laboratuar eşliğinde işlenmektedir.

 Bilimsel Geziler

 Derslerimizi zevkli hale getirmenin diğer bir yolu da dersin günlük hayatla ilişkilendirilmesidir. Bursa sanayi-kültürel ve teknolojik olarak her türlü uvqualamanırı yerinde görülebileceği bir altyapıya sahiptir. Bazı derslerimiz konu ile ilgili qeziler yapi/arak işlenmekte, bu sayede bilgi hem daha anlamlı hem de kullanılabilir hale getirilmektedir.

 Yarışmalar

Okulumuz genelinde yaptığımız bir diğer uygulama da bilgi yarışmalarıdır. Bu sayede hem konular pekiştirilmekte hem de ödüllendirme yöntemi ile öğrencinin derse ilgisi daha da arttırılmış olmaktadır.


Tüm Hakları Saklıdır © ecebilisim    Telif Hakları
Adres:   Yediler Mah. Kümeevler içköy mevkii No:5 Bozüyük / BİLECİK Tel: (0228) 314 44 46 - 47) Fax: (0228) 314 44 79    


Okulumuzun Uygulamaları - Orhangazikoleji.com, 6. 7. Ve 8.sınıflarda, öğrencilerin bireysel düzeyde karşılaştıkları zorluklan ortadan kaldırmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak için etütler yapılmaktadır. Etütlerde, hem konu tekrarlarına hem de problem çözümlerine yer verilir., okulumuzun, uygulamaları, orhangazi, koleji, bilecik, bozüyük